winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 2090Nasza szkolna gazetka „Bemówka” wydawana jest już od kilku lat. W roku szkolnym 2018/19 ukazało się siedem jej numerów.
Redakcję stanowią uczniowie naszej szkoły. W bieżącym roku szkolnym byli to:

Natalka Zacharska 6a, Gabrysia Fedorowicz 5d, Ania Burnat 5d, Emilka Śliwa 5d, Laura Podgórska 5d, Julka Ziaja 5d, Kasia Bęc 5d, Emilka Burnat 5d, Martynka Chrupek 5d, Julka Juras 5d, Marysia Korczak 5d, Izabella Barnaś 5d, Ola Bułat 5d, Ala Chorzępa 5d, Gabrysia Pawłowska 5d, Krzysiu Łata 5b.

Celem tworzenia gazetki szkolnej jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności redakcyjnych, wyrabianie nawyku uważnego obserwowania rzeczywistości i jej komentowania, a także promowanie twórczości samych uczniów. Młodzi dziennikarze wykazywali dużo entuzjazmu i kreatywnego myślenia. Sami decydowali o czym będą pisać. W „Bemówce” pojawiały się m.in. ciekawe opowiadania i teksty poetyckie uczniów, recenzje książek i filmów, wywiady, ciekawostki, przepisy kulinarne oraz krzyżówki. 

W tym roku, po raz kolejny opiekę nad redakcją sprawowały panie: Agnieszka Białek i Alina Skrabacz-Sowa, które podczas apelu podsumowującego osiągnięcia uczniów podziękowały redakcji za wytężoną i owocną pracę w mijającym roku szkolnym.