winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

3Dnia 23.06.2021 r. klasa 4a, pod opieką wychowawcy p. Barbary Sanek, uczestniczyła w wycieczce do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach. W tym przepięknym miejscu odbyły się warsztaty z animatorem-przewodnikiem ubranym w strój rycerza.

W rezerwacie można było zobaczyć skały o rozmaitych kształtach i kolorach, a także usłyszeć niesamowite legendy i historie związane z Pogórzem Ciężkowickim. Dzieci poznały podania o skałkach Czarownica, Piekiełko i Grunwald. Zwiedzanie połączono z różnorodnymi konkursami, takimi jak utrzymanie miecza jak najdłużej w pozycji poziomej lub najszybsze złapanie monety. Kolejno odbyło się zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego, gdzie przewodnik zachwycił opowieściami o różnych ptakach, bawołach, łosiach, wilkach i niedźwiedziach. Ostatnim punktem programu były zajęcia w batyskafie, podczas których uczniowie nurkując po rzece Białej, dostali zastrzyk wiedzy o rybach zamieszkałych w tych wodach. Dzieci bogatsze o nowe doświadczenia, szczęśliwie wróciły do domu.