Z wizytą u Sanguszków

Korzystając ze słonecznej aury czerwcowej uczniowie klas I–III uczestniczyli w lekcjach muzealnych w Parku Sanguszków. Dzieci podziwiały architekturę pałacu oraz budynków gospodarczych wybudowanych wokół rezydencji.

Miały okazję zobaczyć wnętrze kaplicy oraz podziwiać piękno przyrody starego parku. Podczas zajęć poznały historię rodu Sanguszków i wiele anegdot związanych z pałacem. Dowiedziały się o pasji właścicieli pałacu do hodowli koni arabskich oraz wielkich sukcesach na tym polu.

Niewątpliwą atrakcją zajęć była fontanna w ogrodzie od strony południowej pałacu, w okresie letnim podświetlana nocą. Doznań zapachowych dostarczył ogród różany. Po spacerze alejkami parku, w cieniu sędziwych drzew dzieci wykonały pracę plastyczną związaną ze stadniną koni Sanguszków. Każde dziecko otrzymało gipsowy kafelek z podobizną konia i mogło go pomalować dowolnymi kolorami farb. Po skończonej pracy okazało się, że powstało wiele pięknych dzieł. Była to miła pamiątka z wycieczki. Nie zabrakło też gier i zabaw na świeżym powietrzu.

Dzień ten wszystkim dostarczył wielu miłych wrażeń, był okazją do integracji zespołów klasowych i poznawania miasta oraz jego historii.

Więcej zdjęć na Facebooku Szkoły: https://www.facebook.com/profile.php?id=100039449362256

Z wizytą u Sanguszków