Wycieczka do Sandomierza

W drugiej połowie września br. uczniowie klas 6a, 5a, 5b wraz z wychowawcami: p. A. Grajdurą-Starczewską, B. Sanek i D. Kutą pojechali na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną.

Odwiedzili Muzeum w Baranowie, gdzie przewodniczka opowiadała historie związane z właścicielem zamku – Jędrzejem Leszczyńskim.

Następnym punktem programu był Sandomierz. Tam zwiedzano rynek, po którym przechadzali się ludzie przebrani za królów i rycerzy. Później udano się do podziemnych korytarzy. Nazwa jednej z komnat, znajdujących się pod płytą rynku, pochodzi od nazwiska Haliny Krępianki, która uratowała Sandomierz, prowadząc Tatarów do podziemia. Spacerując podziemnymi alejkami, obserwowano narzędzia, jakich używał kat w czasach średniowiecza. Kolejną atrakcją było zwiedzanie zbrojowni, w której Pan przewodnik wyjaśnił i zobrazował, jak wyglądał strój rycerza. Dzieci miały możliwość przebrania się w ubiór średniowieczny.

W następnej kolejności udano się na wieżę widokową. Z tarasu  można było podziwiać piękną panoramę Sandomierza, na tle której zrobiono sobie pamiątkowe zdjęcia. Ostatnim punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle.

Przygotowała: Oliwia Zielińska 6a

Więcej zdjęć na Facebooku Szkoły: https://www.facebook.com/profile.php?id=100039449362256

Wycieczka do Sandomierza