Euroweek w Lądku Zdrój

Dnia 19 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na ekscytujący obóz językowy Euroweek w Lądku Zdrój.

Przez 4 dni brali oni udział w wielu zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata między innymi Ukraina, Włochy, Turcja czy Zimbabwe. Każdy dzień uczniowie zaczynali energizerem czyli poranną rozgrzewką na początek dnia o godzinie 9:30 gdzie tańczyli, śpiewali, grali w gry na świeżym powietrzu, a także uczyli się tańców ludowych z krajów wolontariuszy.

Po takiej rozgrzewce uczniowie brali udział w lekcjach prowadzonych w języku angielskim gdzie oglądali bardzo interesujące prezentacje związane z krajami wolontariuszy, dzięki temu poznawali ich kulturę i mogli zadawać im pytania oraz uczyć się prostych słów w danym języku. Uczniowie mieli też za zadanie zrobić projekty, a następnie przedstawić je całej grupie, oczywiście w języku angielskim Zadania te miały pomóc uczniom w swobodnej rozmowie w innym języku oraz wzmocnić pewność siebie.

Każdego wieczoru przed kolacją uczniowie dzielili się na grupy i dostawali zadanie w celu  przygotowania  przedstawienia na wybrany, ciekawy temat taki jak zagranie krótkiej sceny z wylosowanego filmu, wymyślenie choreografii do piosenki z wylosowanego okresu czasu czy parodiowanie wolontariuszy.

Dla uczniów naszej szkoły wyjazd na obóz był wspaniałym oraz ciekawy przeżyciem i stanowił świetną okazją do poprawieniu swoich umiejętność w języku angielskim.

-----------------------------------------------

On September 19, 2022, students of our school went to an exciting Euroweek - language camp in Lądek Zdrój. For 4 days, they took part in many activities conducted by volunteers from around the world, including Ukraine, Italy, Turkey and Zimbabwe. Each day, the students started with an energizer, i.e. a morning warm-up at the beginning of the day at 9:30, where they danced, sang, played games in the open air, and also learned folk dances from the countries of the volunteers.

After a warm-up, students took part in lessons conducted in English, where they watched very interesting presentations related to the countries of the volunteers, thanks to which they got to know the culture of the volunteers and could ask them questions and learn simple words in a given language. Students were  doing group tasks and then presenting them, of course, in English. These tasks were to help students talk freely in another language and to be more self-confident.

Every evening before dinner, the students were divided into groups and given the task to prepare
a performance on a selected, interesting topic, like playing a short scene from a randomly chosen film, creating a choreography for a song from a period of time or parodying volunteers.

For the students of our school, going to the camp was a great and interesting experience and a great opportunity to improve their English skills.

Aleksander Stus i Marcel Knapik - Kl. VIII b

Euroweek w Lądku Zdrój