winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

01017432W środę 25 maja 2016 r . uczniowie klasy III b oglądali niezwykłą, interaktywną wystawę „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”, zorganizowaną przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w budynku Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Wystawa prezentowała 400 lat ewolucji lunety i teleskopu – od narzędzia pozwalającego na obserwację nowych zjawisk na niebie do precyzyjnego przyrządu pomiarowego.

Dzięki eksponatom i materiałowi ilustracyjnemu w postaci grafik, obrazów i druków, uczniowie prześledzili rozwój obserwacji astronomicznych dokonywanych w oparciu o proste przeziernikowe instrumenty, poprzez lunety, aż po teleskopy umieszczane w przestrzeni kosmicznej. Następnie uczestniczyli w warsztatach plastycznych na których robili kalejdoskopy. Co można zobaczyć wewnątrz kalejdoskopu przekonała się uczennica klasy III b Ola Świder robiąc zdjęcia swoim telefonem komórkowym.

gdyliczy sie czas