winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf77529 czerwca b.r. klasa II B z wychowawczynią p. Elżbietą Majchrowską udała się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, gdzie została zaproszona z okazji Dnia Dziecka. Wizyta obfitowała w miłe niespodzianki i zabawy, ale po kolei... Pierwszym punktem spotkania był interesujący wykład na temat książek. W sali Czytelni PWSZ uczniowie przypomnieli sobie, jak powstaje książka, dowiedzieli się, jak nazywają się poszczególne jej elementy oraz zobaczyli prezentację z fotografiami książek nietypowych. Następnie samodzielnie pokolorowali obrazki, z których powstała wielka książka.

Później przyszedł czas na zagadki w tajemniczym zamku - wszystkie dzieci prawidłowo rozwiązały łamigłówki i dostały nagrody. Było przy tym mnóstwo zabawy i radości.  Miłą niespodzianką był też słodki poczęstunek. Kolejne atrakcje odbywały się na dziedzińcu budynku Biblioteki PWSZ. Było malowanie twarzy, zawody sportowe i zabawy z chustą animacyjną. Uczniowie klasy II B zatańczyli "belgijkę" i porwali wszystkich do wspólnego tańca, a później zaprezentowali słynnego już czardasza. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Na zakończenie  dzieci ustawiły się do wspólnego zdjęcia, podziękowały za zaproszenie i z szerokimi uśmiechami na twarzach oraz z kolorowymi balonikami, pełne wrażeń powróciły do szkoły.