winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

plakatnpDoskonale wiemy, że palenie szkodzi zdrowiu, jest kosztowne, powoduje nieświeży oddech, wywołuje wiele groźnych chorób.

Palenie szkodzi palaczom, ale nie tylko… naraża też zdrowie innych. Stąd tak ważne jest, aby pamiętać, że nie należy palić w pomieszczeniach, w których znajdują się inne osoby, a zwłaszcza dzieci, bo wdychają one dym nikotynowy i stają się biernymi palaczami. O tym wszystkim doskonale wiedzą trzecioklasiści z naszej szkoły, którzy wzięli udział w programie antynikotynowym „Nie pal przy mnie, proszę” opracowanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Uczestnicy tego programu:

– uporządkowali i poszerzyli informacje na temat zdrowego trybu życia,

– uczyli się odpowiedzialności za swoje zdrowie,

– uświadomili sobie, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia,

– uwrażliwili się na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związanego z biernym paleniem,

– wykształcili nawyk radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni przy nich palą.

Uczniowie klas trzecich aktywnie uczestniczyli w zajęciach. M.in. brali udział w pogadankach, obejrzeli film edukacyjny „Zastanów się czy warto”, a także prezentację na temat szkodliwości palenia. Ucząc się przez zabawę projektowali znaczki z napisem „Nie pal przy mnie, proszę”, układali rymowanki antynikotynowe. Swoją wiedzą z uczniami podzieliła się nasza szkolna pielęgniarka. Do programu włączyli się też niektórzy Rodzice.